Pri pouku smo se učenci 8. razreda z učiteljem Vladom Žalikom dogovorili, da bomo imeli astronomski večer. Kot razred smo bili zelo navdušeni. Ko je prišel ta dan, smo se zbrali v učilnici tehnike. Razdelili smo se v skupine in vsaka skupina je dobila dve zvezdni karti. S pomočjo te karte smo reševali naloge v delovnem zvezku ter na učnem listu. Naučili smo se, kdaj sonce vzide oz. zaide glede na datum, kako določiti zvezdo Severnico in različne načine orientiranja. Nato smo odšli ven. Najprej smo s teleskopom opazovali luno in različna ozvezdja: Veliki voz, Mali voz, Kasiopeja, ki je v obliki črke w. Nekateri smo opazili tudi ozvezdje Lira in Šestkotnik. Učitelj nam je povedal, kako lahko prek Velikega voza ugotovimo, kje se nahaja zvezda Severnica. Pokazal nam je tudi planet Venera, ki ga imenujemo tudi Večernica. Naučili smo se tudi, kako določiti stopnije med zvezdami v Velikem vozu ter rešili še eno nalogo. S tem se je naš astronomski večer končal in odpravili smo se domov.

Luka Žerdin, 8. razred