Petek, 14. 2. 2020

Na željo dečkov naše šole in gostov se je petek pričel z nogometom še pred zajtrkom. Po zajtrku pa so se učenci udeležili jezikovne delavnice, kjer so v mešanih skupinah izdelovali plakate s svojimi najljubšimi besedami, ki so jih prevedli v vse jezike ter se ob tem naučili kar nekaj novih besed. Po malici je znova sledilo športno udejstvovanje, tokrat je bil na vrsti tball. V telovadnici so se učenci najprej dobro ogreli, nato pa tudi spoznali igro, ki so jim jo predstavili učenci 6. razreda. V drugi polovici smo se odpravili ven, saj je bilo zunaj lepo sončno vreme. Tam so se učenci še bolj razživeli ter najprej tekmovali v dveh ekipah, naša šola proti ostalim, nato pa sta se ekipi pomešali. Kakšni so bili izidi niti ni važno, pomembno je, da smo se vsi imeli lepo ter se dobro zabavali. Pred kosilom so nas presenetili še učitelji in učenci s Slovaške ter nam zapeli in zaigrali.

Po kosilu smo se odpeljali v Mursko Soboto ter se prepustili raziskovanju v Expanu, ki je goste navdušil, kakor tudi motorični park v bližini. Nato smo se odpeljali v center Murske Sobote, kjer smo se prepustili enournemu vodenju po mestu ter nakupili medenjake, pražena bučna semena in še kaj. Na tej točki se je raziskovanje za učence zaključilo in v spremstvu nekaj učiteljev naše šole so se skupaj odpeljali nazaj v Veliko Polano, kjer so se še zadnji večer družili s svojimi gostitelji. Učitelji pa so se odpravili še na skupno večerjo, po kateri smo se poslovili z objemi in lepimi pozdravi ter dobrimi željami do prihodnjega srečanja.

Fotografije si lahko ogledate v galeriji slik ter na Facebook strani projekta The game of values.