Že nekaj let zaporedoma na naši šoli v septembru obeležimo evropski dan jezikov. Dan, ko spregovorimo še v kakšnem drugem jeziku, ne samo v slovenščini in ostalih, ki se jih učimo na šoli. We speak english, wir sprechen Deutsch, parliamo italiano, hablamos español, мы говорим по-русски, … Na razredni stopnji so se učenci naučili različnih pozdravov: hello, guten tag, bon jour, ciao, buenos dias, dobre dien, poslušali, kako se oglašajo živali v različnih jezikih. Preizkusili so se v štetju do deset ali sto. Malo se je zapletal jezik: uno, two, drei, cuatro, ПЯТЬ, hat, sette, kako že gre? A na koncu jim je uspelo. Spoznavali so zastave evropskih držav, njihove himne ter tudi plesali ob glasbi različnih evropskih narodov. Na predmetni stopnji pa so učenci razgibali možgane in razmišljali, kako dobro poznajo angleščino ter odgovarjali na zabavna vprašanja v nagradnem kvizu. Ves teden so pridno polnili skrinjico z odgovori, nabralo se jih je kar zajeten kup. Kaj pa nagrajenec? Ta ostaja še skrivnost, razkrit bo v naslednjem tednu! Verjamemo, da vas močno zanima, kako je vse potekalo, zato vabljeni na ogled fotografij.

Od evropskega dneva jezikov se za letos poslavljamo, hkrati pa se že veselimo naslednjega! Do takrat pa