V ponedeljek nas je obiskal slovenski pisatelj in učitelj geografije, Igor Plohl. Najprej so se z njim družili učenci predmetne stopnje, nato pa še učenci razredne stopnje in nekaj otrok iz vrtca. Predstavil nam je delček svojega življenja od 25. 6. 2008, ko je padel z lestve, se poškodoval in postal paraplegik. Sledilo je dolgotrajno okrevanje in privajanje na življenje na vozičku. Gospod Plohl nam je povedal, da so ga na poti spremljali prijatelji, ki so mu večkrat priskočili na pomoč. Z njihovo pomočjo je spet začel voziti avto. S pridobivanjem samostojnosti se je začel vse bolj ukvarjati s športom. Danes kolesari in igra košarko. Svojo zgodbo je otrokom predstavil  skozi pravljico Lev Rogi, kjer glavni junak predstavlja prav njega. Dve leti svojega življenja po nesreči pa je strnil v avtobiografski roman Ne domišljaj si!

Skozi fotografije nam je približal življenje na invalidskem vozičku, nam pokazal športnike paraolimpijskih iger in nas predvsem naučil, da so vsake sanje dosegljive, če se le dovolj potrudimo, ovire so le v naših glavah.

Fotografije