V torek, 1. 10., smo se učenci naše šole udeležili krosa štirih šol, ki je potekal na OŠ Turnišče. Krosa so se prav tako udeležili učenci OŠ Turnišče, OŠ Prežihovega Voranca Bistrica in OŠ Franceta Prešerna Črenšovci. Učenci predmetne stopnje so se v Turnišče odpravili s kolesi, učenci razredne stopnje pa z avtobusom. Vsako leto se kros organizira, ker želimo ohranjati tradicijo povezovanja in spoznavanja učencev drugih šol. Učenci smo tekli po svojih zmožnostih, boljši učenci pa so se potegovali za dobre uvrstitve. Tekmovali smo ločeno po spolu in razredih. Naša šola je imela kar nekaj odličnih uvrstitev. Po končanem športnem dnevu smo se učenci odpeljali domov s kolesi ali pa z avtobusom. Vsi smo se potrudili po svojih najboljših močeh ter utrujeni prispeli domov.

Nekaj učencev razredne stopnje se je odpravilo tudi v bližnji Čevljarski muzej, kjer jim je čevljarski mojster predstavil tradicijo čevljarstva v Turnišču.