V petek, 5. 10., smo se odpravili na kros v Črenšovce. Učenci predmetne stopnje smo se kolesi v mrzlem jutru odpravili na pot. Učenci razredne stopnje so tja prispeli z avtobusom. Na začetku so nam podali pravila športnega obnašanja, nato pa je sledil ogled proge, da smo vedeli, kje je potrebno teči. Ko smo končali z ogledom, se je začelo zares. Prvi so bili na progi dečki 3. razreda, pretekli so 600 m. Prvi je bil Tilen iz Turnišča, drugi Anej iz Velike Polane, tretji pa Alen iz Bistrice. Potem so tekle deklice iz 3. razreda. Prva je bila Pia iz Bistrice, druga Dunja iz Turnišča ter tretja Eva iz Turnišča. Potem so tekli dečki 2. razreda. Prvi je na cilj pritekel Nejc iz Velike Polane, drugi je bil Klemen iz Bistrice, tretji pa Anže iz Črenšovcev. Ko so fantje odtekli, so pričele deklice. Na cilj je prva prišla Laura, druga je bila Veronika, tretja pa Alina. Vse deklice obiskujejo naše sosednje šole. Na tek so se že pripravljali učenci 1. razreda. Naši učenci so bili zelo dobri, a se niso uvrstili med prve tri. Sledil je tek učencev druge triade, najprej so bili na vrsti dečki 4. razreda. Prvi je bil Luka, drugi Jakob in tretji Leon, vsi so učenci sosednjih šol. Sledile so deklice, kljub trudu med prvimi tremi ni bilo učenk naše šole. Sledile so leto dni starejše deklice, prva je bila Veronika, druga Lea in tretja Lara. Na štartu pa so za deklicami že čakali dečki. Komaj so začeli, se je na prvo mesto že prebil Anže iz naše šole, ki je prvo mesto tudi obdržal do konca. Sledil mu je Gašper, njegov sošolec, tretji pa je bil Adem. Sledil je tek učencev 6. razreda, pričele so deklice. Prva tri  mesta so pripadla Neli, Lani in Tinkari, ki obiskujejo naše sosednje šole. Na štartu pa so že nestrpno čakali njihovi sošolci. Na naše veliko veselje je prvi v cilj pritekel Maj, drugi je bil Leon, tretji pa spet naš učenec Jakob. Na štart so se postavile deklice 7. razreda, stekle, v cilju pa so se prve pojavile Zala, Neža in Živa. Napetost je naraščala, ko so se na štart postavili dečki 7. razreda. Ob bučnem navijanju je na cilj prvi pritekel naš Žan, drugi je bil Jakob, tretji pa Žanov sošolcec in naš učenec, Jan Hanc. Sledil je tek deklic 8. razreda, prva tri mesta so si razdelile Julija, Lana in Anja. Ko pa so deklice opravile, so prišli na vrsto fantje. Prvi je na cilj prišel Sven, drugi naš učenec, Sašo, tretji pa je bil Niko. Na vrsto so prišli še najstarejši, pričele so deklice, sledili so jim dečki, kjer je prvo mesto pripadlo Niku, drugo si je pritekel Alen iz Velike Polane, tretje pa Luka, prav tako naš učenec. Tako pa smo s krosom zaključili. Po teku smo pomalicali ter prisluhnili razglasitvam rezultatov. Po razglasitvi smo zopet poiskali svoja kolesa ter se odpeljali nazaj proti šoli, učenci razredne stopnje pa so se odpeljali z avtobusom. Tako se je zaključil prijeten dan krosa.

Tamara Horvat, 7. razred