Učenci 7. in 8. razreda naše šole, to so tekmovalke tekmovalne ekipe Pia Cigut, Eva Kavaš in Ema Nerad, ter spremljevalna ekipa Timeja Vuk, Jakob Vuk, Jakob Nemec in Danijel Žalik, so se pod mentorstvom učiteljice Jasne Cigut in ob pomoči kuharice Irene Lopert ter učiteljice Lare Puhan udeležili Državnega tekmovanja za Zlato kuhalnico 2019, ki je potekalo 11. 11. 2019 v Ljubljani. Ekipa velikopolanskih učencev, pod imenom Polanski štrki, je kot edina iz Prekmurja in med 16 tekmovalnimi skupinami prejela BRONASTO PRIZNANJE oz. kuhalnico. Poleg priznanja so vsi člani prejeli še praktične nagrade in vrednostni bon za kuharsko delavnico s kosilom tre ogled Lipice. Žirijo so navdušili z jedmi: Leteči žganci z mandljevimi lističi, pražen krompir s peteršiljem ter skutine palačinke s pehtranom, jajčnim prelivom in karamelo. Na učence in mentorice smo izjemno ponosni in jim čestitamo za dosežen uspeh.