V sredo, 14. 10. 2020 smo se s tekmovalci Pio, Majem in Klaro udeležili semanja oddaje Male sive celice, ki je potekalo v Ljubljani. Zaradi razmer, povezanih s Covid-19, navijači niso smeli biti prisotni, zato je snemanje potekalo v popolnoma drugačnem vzdušju.

Kljub začetnemu navdušenju ob nečem novem, smo bili že takoj nekoliko razočarani, ko nam je žreb naklonil vijolično tekmovalno barvo. A z radovednostjo in vidnim navdušenjem smo začutili srčni utrip priprav na snemanje in uvideli, da le-to ne poteka tako gladko, kot je videti na televizijskem zaslonu.

V prvem krogu se pomeri 32 ekip, polovica se jih uvrsti v naslednji krog tekmovanja. Nesojena vijolična tekmovalna barva nam žal ni prinesla zmage, kljub temu pa smo se domov vrnili z novimi izkušnjami in s spoznanjem, da znanje vedno ni dovolj in da vsekakor drži pregovor Sreča je opoteča.

Oddaja Male sive celice bo na sporedu 14. 11. 2020, na Televiziji Slovenija.

 

Mentorica Monika Matjašec