Dragi učenci, otroci vrtca, spoštovani strokovni sodelavci šole in vrtca ter ostali zaposleni!

Verjetno se še vsi, še posebej naši prvošolčki, spomnimo septembra, ko smo začenjali novo šolsko leto. Spet učenje, dejavnosti, obveznosti, služba so bile misli, ki so nam rojile po glavi. In že je tu zadnji, težko pričakovani dan, ko zaključujemo še eno leto šoloobveznega življenja in se podajamo na najdaljše poletne počitnice. Učitelji, vzgojiteljice in vsi zaposleni smo se trudili, da vas popeljemo v svet pridobivanja znanja, izkušenj in vrednot, potrebnih za življenje, trudili smo se ustvarjati varno in spodbudno okolje.  Vsak dan znova ste premagovali ovire, se trudili uspešno opravljati  šolske zadolžitve, pridobivati in nadgrajevati znanje, zmagovati v odgovornosti do sebe in drugih. Če ste želeli biti uspešni, ste morali mnogokrat premagati lenobo, mogoče kakšno laž, strah pred pisnim in ustnim ocenjevanjem, nekateri tudi tremo pred nastopanjem. Danes lahko ponosno povemo, da smo šolsko leto uspešno pripeljali do konca, kar dokazujejo vaša spričevala, dobri rezultati na številnih tekmovanjih in natečajih, uspešna sodelovanja in udejstvovanja v projektih, na prireditvah v šoli, občini in širšem okolju, zato vam za vse uspehe, tako učencem kot učiteljem, iskreno čestitam in se vam zahvaljujem za vaš trud. Prepričana sem, da je v vseh nas še veliko potenciala, zmožnosti in sposobnosti, ki jih bomo imeli priložnost uresničiti in udejanjiti v novem šolskem letu. Ob slovenskem državnem prazniku – dnevu državnosti, ki ga obeležujemo v spomin na 25. junij 1991, ko smo kot narod in država postali neodvisni, vam iskreno čestitam in želim, da se zavedamo narodne pripadnosti, svojih korenin, jezika in kulture, da se vse to trudimo spoštovati, ohranjati in biti na to ponosni.

Sproščujoče, razigrane, vesele poletne počitnice in na snidenje septembra.

V. d. ravnatelja zavoda:

Danijela Apatič