Spet je prišel december, meni najljubši mesec v letu. Obožujem mrzle dni, lučke, vonj po čaju, pecivo, praznične dni, darila in pa tri dobre može. Tudi letos nas je na šoli, kot vsako leto, obiskal Božiček, katerega se razveselimo mali in veliki otroci. A še pred Božičkovim prihodom nas je najprej presenetila in razveselila pisateljica Vesna Radovanovič, ki nam je pričarala praznično vzdušje z branjem svojih zgodb. Z veseljem smo poslušali njene zgodbe, a še bolj od tega nas je zanimal prihod Božička. Končno je prišel med nas ta dobri mož in nam pričaral velike nasmeške na obraz. S seboj je imel nekaj pisem, ki so mu jih napisali otroci. Nekaj nam jih je prebral. Prebral pa je tudi eno pismo, ki se je še posebej dotaknilo njegovega srca. Vsak izmed nas je pričakoval majceno darilce, vendar je Božiček imel boljše presenečenje za nas. Povabil nas je na druženje v park, kjer nas je pričakala pogostitev s čajem, pecivom in mandarinami. Dobili smo nekaj več kot darila, dobili smo prelep čaroben dan ob druženju drug z drugim. Upam, da Božiček te navade ne pozabi.

Lana Litrop, 4. razred

V četrtek, 12. 12. 2019, nam je učiteljica povedala, da po malici ne bomo imeli več pouka. Vsi smo bili začudeni, saj nismo vedeli, kaj se dogaja. Po malici smo na dvorišču počakali učiteljice. Skupaj smo odšli v knjižnico. Tam smo se sezuli in slekli bunde. Vzeli smo blazinice in si poiskali svoj prostor. Pravljičarka gospa Vesna Radovanovič je pripovedovala pravljice o čarovničinem božiču in o pravilih obnašanja v operi. Na zelo zanimiv način je pripovedovala pravljici Najlepše darilo in Božično drevesce. Po poslušanju smo se želeli razvedriti in zapeli smo pesmico Snežinke, s katero smo privabili Božička. Božiček je s seboj prinesel le najboljša pisma in moje pismo je bilo med njimi. Čez nekaj časa je Božiček vprašal učiteljice, če lahko ukrade učence od 1. do 5. razreda. Z veseljem smo odšli z njim. Božiček nas je peljal v park. Tam nas je čakalo presenečenje. Bilo je pecivo in čaj. Bilo mi je zelo lepo. Čeprav nisem dobil darila, ki bi ga lahko nesel domov, sem bil srečen. Današnje darilo sem nesel domov v svojem srcu. Vesel sem bil, da sem se lahko družil s prijatelji in Božičkom ob toplem čaju in pecivu. Želim si, da bi še kdaj imel takšen srečen dan.

Jan Jerič, 3. razred