Sledimo virtualnemu izobraževanju, še posebej v tem epidemiološkem času, in tudi KUHINJA v temu ne zaostaja. Vedno več je video receptov, zato bi se v izdelavi video le-teh preizkusili.

Prihaja najlepši čas v letu – DECEMBER! Mesec obdarovanj, veselja in priprave prazničnih piškotov.  Verjamemo, da boste tudi doma kaj prazničnega spekli. Zato smo se odločili, da se poskusite v pripravi prazničnih piškotov.

KAKO:

– izberete vam najljubši ali najslajši recept za praznične piškote,

– posnamete pripravo prazničnih piškotov v obliki video posnetka,

– objavite video posnetek na spletni strani šole.

KAJ NAJ VIDEO PRIKAŽE:

• pripravo prazničnih piškotov,
  • dolg naj bo do največ 5 minut,
  • v formatu, ki se ga da predvajati na računalniku (mp4 …),
  • jasno predstavljene sestavine,
  • pokazan recept,
  • jasno predstavljen potek dela,
  • pokazana slika piškotov na krožniku,
  • videno delo učenca, ki mu izdelek pripada,
  • upoštevati higieno rok, pripomočkov …

SODELUJETE LAHKO VSI UČENCI, tudi tisti, ki ne obiskujete Razširjenega programa – Hrana in prehranjevanje, saj menimo, da je mesec december mesec, ko še posebej vsi radi kaj dobrega spečemo in sladko zadiši po vseh domovih.

Vaše delo bo OCENILA ŠOLSKA KOMISIJA. Kriteriji ocenjevanja so objavljeni v spletni učilnici PRAZNIČNI PIŠKOTI.

Video posnetki bodo predstavljeni na spletni strani šole, kjer bo odprta spletna učilnica   PRAZNIČNI PIŠKOTI in boste lahko oddali svoj videoposnetek.

Video posnetek učenec shrani na način: ime.priimek (npr.: janez.novak) ter jo oddaj.

Učenci od 1. do 3. razreda pa video posnetek pošljete na e-naslov mentorice RaP: jasna.cigut@os-velikapolana.si

Svoje video posnetke POŠLJITE NAJPOZNEJE DO 15. decembra 2020.

S tem, ko bodo učenci oddali svoj video posnetek, hkrati soglašajo z objavo na spletu.

Na podlagi odločitve komisije bomo najboljše video posnetke PRAZNIČNI PIŠKOTI na jelkovanju, ki bo 23. 12. 2020 (v kolikor bo šola odprla vrata), tudi NAGRADILI. Zmagovalni video posnetki bodo objavljeni v spletni učilnici.

Za lažjo orientacijo si lahko ogledate video posnetek na spodnji povezavi:

Učenci, malo pocukajte babice in mame za rokav, in presenečeni boste, koliko receptov imajo. Lahko pa kakšen zanimiv recept poiščete na internetu ali v kakšni kuharski knjigi.

Idej je ogromno.

V primeru tehničnih težav vam bo pomagala učiteljica Lidija Smej, ki jo za pomoč lahko kontaktirate na njen e-naslov: lidija.smej@os-velikapolana.si

Se že veselimo vaših video posnetkov!

Želimo vam dosti ustvarjalnih užitkov pri peki prazničnih piškotov!

Mentorica  RaP – Hrana in prehranjevanje: učiteljica Jasna Cigut

Ravnateljica zavoda: Danijela Apatič