Spoštovani starši,

Vlada RS je in NIJZ sta s sprejetim ukrepom in spremembo izvajanja zaščitnih ukrepov (28. 8. 2020) določila, da maske nosijo učenci od 6. leta starosti naprej. Priporočilo opredeljuje, da učenci od 6. leta starosti naprej nosijo  maske v prostorih šole izven matične učilnice, prav tako pa pri prevozu z avtobusom. Namen ukrepa je v prvi vrsti skrb za lastno varnost oz. zdravje vseh udeleženih v vzgojno-izobraževalni proces in preprečevanje širjenja možnosti okužbe s koronavirusom, zato vas naprošamo, da učenci upoštevajo navodila.

V zadnjih dneh je v šoli opazen porast števila odsotnosti učencev zaradi bolezni. Obveščamo in naprošamo vas, da v kolikor se pri vašem otroku pojavijo simptomi, kot so povišana telesna temperatura, kašelj, glavobol, slabo počutje, boleče žrelo, nahod, težko dihanje (občutek pomanjkanja zraka), driska, da otrok ostane doma in nemudoma pokličete otrokovega izbranega zdravnika (pediatra) ali dežurnega zdravnika, ki bo podal nadaljnja navodila o zdravljenju. V kolikor otrok manjka več kot pet dni, opravičilo izostanka izda izbrani zdravnik pediater. Ob prihodu otroka v šolo po odsotnosti zaradi bolezni starši ponovno izpolnite Izjavo staršev pred vstopom otroka v šolo v razmerah, povezanih s Covid-19. Prav tako naj vas spomnimo, da v skladu s Pravilnikom o šolski prehrani dosledno odjavljate obroke prehrane za manjkajoče dneve (odjavo sporočate telefonsko v tajništvo šole), saj se v nasprotnem primeru neodjavljen obrok zaračuna. Odsotnost otroka od pouka starši javite razredniku.

Ravnateljica zavoda

Danijela Apatič

Podrobnosti lahko preberete na povezavah:

10800_Priporočila za uporabo mask v VIZ za učence od 6 let dalje

Izjava staršev ob ponovnem vstopu otroka v šolo