Letos mineva sto let odkar je v mladinskem listu Zvonček prvič izšla povest Kekec na hudi poti Josipa Vandota. V slovenski literaturi edinstven junaški lik Kekca (Mežnarčevega Gregca), ki je nekaj desetletij pozneje doživel kar tri filmske upodobitve v režiji Jožeta Galeta, s svojim pogumom in bistrimi domislicami še danes navdušuje mlade generacije bralcev in gledalcev. Ob naglo približujočima se stoletnicama slovenskega baleta in Slovenskega narodnega gledališča Maribor so se odločili uprizoriti baletno predstavo Kekec, ki ni namenjena zgolj najmlajšim, ampak prav vsem mladim po srcu. Koreograf baletne predstave, Edvard Clug, je v sodelovanju s priznano slovensko skupino Katalena ter z njenim vodjem in soavtorjem koncepta, Boštjanom Naratom, uporabil priljubljeno Vandotovo povest kot čarobni portal, skozi katerega so najmlajši gledalci v izvrstni družbi mariborskih baletnih solistov in ansambla prvič stopili v čudoviti svet plesnega gledališča.

Učenci razredne stopnje so si baletno predstavo ogledali v torek, 4. 12. 18. Vrnili so se navdušeni, zato ustvarjanje na to temo ni predstavljajo nobene težave. Vesele obraze pa si lahko ogledate v galeriji slik.