V torek, 17. 12. 2019, smo se z učenci, ki obiskujejo ustvarjalnice v okviru projekta Popestrimo šolo, odpravili na praznično delavnico v dom starejših občanov. Tam so nas v skupnem prostoru že pričakali varovanci doma. Po uvodnem pogovoru smo se lotili ustvarjanja. Za tokratno delavnico smo skupaj pripravili material za ustvarjanje okraskov za božično smrekico: jelenčke in smrekico.
Otroci so z navdušenjem pristopili k ustvarjanu, prav tako nekateri varovanci doma, spet drugi so potrebovali nekoliko več pomoči. A ravno to je bil čar delavnice: medgeneracijsko sodelovanje, povezovanje in druženje. Tako smo ustvarili res lepe izdelke, predvsem pa spomine na prijetno urico druženja. Oboji – tako otroci kot starejši – so izrazili željo po vnovičnem srečanju. Z veseljem se še vrnemo! Hvala za vse!
Lara Puhan