Spet je tu marec, ko praznujejo žene, mame, babice, tete, sestre, sestrične, torej vse ženske. Tudi letos smo oba praznika, dan žena in materinski dan, obeležili s prireditvijo namenjeno prav njim, ki ta dneva praznujejo. V soboto, 16. 3., so bile v Dom krajanov občine Velika Polana vabljene vse ženske, z namenom, da se sprostijo, se zabavajo in se nasmejijo. Učenci naše šole so zanje pripravili pester program. Nastopili so učenci otroškega pevskega zbora z dramatizacijo Kdo je napravil Vidku srajčico? Nastopila sta Jakob N. in Živa z deklamacijama Toneta Pavčka, nastopil je tudi mladinski pevski zbor s pesmijo Ne bodi kot drugi, devetošolke pa so pripravile avtorski muzikal Na polanskoj ravnici, s katerim so nasmejale celotno dvorano ter jo napolnile z glasbo. Ob zaključku so se predstavili še Špela na violini, Iva na klavirju in David na harmoniki s skupno izvedbo slovenske ljudske Marko skače. Nekaj prijaznih besed je obiskovalcem namenil tudi župan občine Velika Polana, vsaka obiskovalka pa je v dar dobila tudi rožo. Da nam v spomin ostanejo fotografije pa je poskrbela Pia C. Vabljeni k ogledu v galeriji.