Za naše prvošolčke, čisto pravi, ki so ga že dooolgo čakali, prvi šolski dan! Vsi urejeni, vsi lepi, vsi veseli in vsi polni pričakovanj. Željni novega znanja, ki ga bodo v košari zbirali vseh 9 let. Pa kako so bili veseli, ko smo zunaj stali in so jih čisto prvič poklicali čez prag šole. Podmladkarji naše šole, v projektu Turizmu pomaga lastna glava, so čisto iz svojih glav skovali prav lep, zelen načrt, ki so nam ga predstavili. Aja, pa palček Polanski je tudi nastopal. Ravnateljica sicer ni nastopala, je pa prvošolčkom podelila nekaj besed in 22 priznanj za sprejem v šolsko skupnost. Ker so angeli varuhi tudi pomembni, so za prvošolčke bili tam tudi učenci 9. razreda, ki jih bodo bodrili vse leto. Okoli vratu so jim nadeli še rumene rutice, sedaj pa gremo! Šoli naproti namreč! Nato smo se vsak razred, pa tudi sedaj ne več »vrtčevski otroci,« ampak 1. razred, odšli v svoje učilnice. Prvi razred je dobil še torto, za celo šolo pa je učiteljica Jasna napekla še ptičke. Ne tiste, ki bi žvrgoleli pesmico Na planincah luštno je biti, ampak tiste iz kvašenega testa. Še malica in nekaj obnovljenih pravil pa je tako minil 1. šolski dan. Nasmejane obraze pa si lahko pogledate v galeriji.

Pa uspešno v šolskem letu 2018/19!

»Če mi daste nalogo, ki ji lahko podarim nekaj svojega, ne bo več naloga; bo veselje, bo umetnost.«

(Bliss Carman)

Pia Cigut, 7. razred