Prvi september, čas, ko smo se zopet vrnili v šolske klopi. Zbrali smo se pred šolo in se po vseh varnostnih ukrepih odpravili v učilnice. Po opravljeni razredni uri je sledila še prireditev, ki je bila pripravljena posebej za prvošolčke in njihove starše. Program so izdelali podmladkarji Turističnega krožka, prvošolčkom pripravili igro ter jim podelili darilca. Sledila je zaprisega najmlajših članov osnovne šole Miška Kranjca Velika Polana in razdelitev listin, ki jo je opravila ravnateljica Danijela Apatič in učiteljici prvega razreda Natalija Šimon ter Jasna Cigut. Verjamem, da je bil njihov dan še toliko bolj poseben, ker so spoznali varuhe – učence 9. razreda, ki jih bodo vodili in bodrili na njihovi šolski poti. S torto smo zapečatili vstop v prvi razred in hkrati proslavili še rojstni dan dveh prvošolčkov.

 

Pia Cigut, 9. a