V petek, 7. 6. 2019 smo se udeležili 9. tekmovanje v deklamiranju, ki je potekalo v Dobrovniku. Tekmovanja se je udeležilo 22 učencev od 1. do 9. razreda in pred tekmovalno komisijo deklamiralo izbrano pesem. Pred tem smo izvedli šolsko tekmovanje v deklamiranju, ki je bilo 30. 5. 2019 in katerega se je udeležilo 32 učencev.

Učenci RS so na 9. tekmovanju v deklamiranju v Dobrovniku dosegli naslednje rezultate:

Nina Horvat iz 1. razreda 3. mesto pod mentorstvom učiteljice Bernarde Žalik.

Lara Žalig iz 5. razreda 3. mesto pod mentorstvom učiteljice Andreje Kavaš.

Zarja Gomboc iz 5. razreda 1. mesto pod mentorstvom učiteljice Andreje Kavaš.

Učenci PS so na 9. tekmovanju v deklamiranju v Dobrovniku dosegli naslednje rezultate:

Eva Kavaš iz 6. razreda 2. mesto pod mentorstvom učiteljice Valerije Dravec Donša.

Pia Cigut iz 7. razreda 3. mesto pod mentorstvom učiteljice Valerije Dravec Donša.

Vsi učenci so prejeli pohvale, vse mentorice pa zahvale.

Vsem učencem čestitke za deklamiranje – za pogum, premagan strah, odlične interpretacije poezije in hkrati ohranjanje kulture slovenskega jezika. Vsem mentoricam pa prisrčna zahvala za pripravo učencev na deklamiranje.

Zapisala koordinatorica:

Valerija Dravec Donša

Fotografije tekmovanja