Zveza prijateljev mladine Slovenije in TOM telefon sta pripravila akcijo »TOM telefon potuje, otroke obiskuje«, v kateri sodeluje tudi Osnovna šola Miška Kranjca Velika Polana.  Akcija je namenjena ozaveščanju mladih, da v stiski niso sami in da je prava pot iz nje pogovor.

TOM telefon nahrbtnik smo na naši šoli gostili v času od 24. 5. do 31. 5. 2022.

V dneh, ko smo bili gostitelji TOM telefon nahrbtnika,  so učenci dobili konkretne informacije o tem, kam se med drugim lahko – anonimno in brezplačno – obrnejo po  odgovore na vprašanja, ki jih morda ne morejo postaviti na glas.

Svoja sporočila in misli so zapisali v spominsko knjigo, ki potuje po slovenskih šolah s TOM telefon nahrbtnikom in se tako povezali tudi z mladimi drugod po Sloveniji.

V akciji so sodelovali vsi oddelki naše šole. Njihovi zapisi in sporočila so v galeriji. Z akcijo bi radi sporočili, da nobena težava ni prevelika ali premajhna za pogovor.

Zaključek akcije je 20. 11. 2022 na rojstni dan TOM telefona®

Vabljeni tudi, da všečkate TOM-ovo Facebook stran TOM Telefon | Facebook.

In ne pozabimo »ODGOVOR je POGOVOR!«