15. 11. ob 7.45 smo se zbrali učenci in učitelji v jedilnici šole na tradicionalnem slovenskem zajtrku. Učenci so dobili črni kruh, maslo, med in jabolko ter pili mleko. Jabolka in mleko so bili z domačih kmetij, med od domačih čebelarjev, kruh in maslo pa iz slovenskih surovin. Učenka Klara Pucko iz 6. razreda je učencem predstavila pomen Slovenskega tradicionalnega zajtrka in pomen domače, slovenske hrane ter vse povabila, da skupaj zapojejo pesem Čebelar. Iz mladih grl je suvereno zadonela, že skoraj ponarodela, Slakova pesem. Petje so popestrili mladi folkloristi, ki so se zavrteli v ritmih valčka. Z njimi sta zaplesala tudi čmrlj in čebela, maskoti Čebelarske zveze Slovenije. Domači čebelarji so pripravili razstavo o čebelarstvu in čebelar je odgovarjal na številna vprašanja, ki so zanimala naše učence.

Vodja projekta TSZ:
Suzana Kotnjek

Galerija