V mesecu februarju že kar tradicionalno devetošolci pripravijo valentinov ples, ki je obarvan v rdečo barvo. Letos se je odvil ravno na sam praznik, torej 14. 2. Za vse obiskovalce so bile pripravljene različne delavnice, na eni izmed njih so učenci lahko izdelovali izdelke iz odpadnega papirja, lepotilnica, igralnice, igre, pri katerih so sodelovali učencih vseh razredov, ter veliko plesišče za vse. Dodatno je ples popestril muzikal v odlični izvedbi deklic devetega razreda. Pripravile so ga v šolski telovadnici, ki se je za ta namen prelevila v gledališče. Za vse so poskrbele povsem same. Napisale so besedilo, izbrale glasbo, pripravile kostume, pripomočke ter sceno. Pri slednji so sicer malo pomagali dečki devetega razreda s svojimi ročnimi spretnostmi. Muzikal, ki je trajal dobre pol ure, so izvedle dvakrat, prvič za učence razredne stopnje in drugič za učence predmetne stopnje. K ogledu si bili vabljeni tudi vsi prisotni učitelji. Prav vsi so šolsko »gledališče« zapustili navdušeni, saj so se lahko do solz nasmejali prigodam Na polanjskoj ravnici.