V letošnjem šolskem letu je Organizacijski komite Planica v sodelovanju s Slovenskimi železnicami znova organiziral likovni natečaj Planica in otroci 2018, katerega namen je omogočiti osnovnošolcem iz vseh koncev Slovenije ogled smučarskih poletov. Z učiteljico Jelko Horvat so dečki 7. in 8. razreda sprejeli nalogo z obema rokama in se lotili dela. Tema letošnjega natečaja je bila Z vlakom v Planico, cilj pa ustvariti navijaške plakate, ki bodo čimbolj zajeli duh tematike in samega športa. Tekmovali so torej z navijaškim plakatom, ki je najprej bil izbran med deset najboljših v Sloveniji, zato so dobili bogato nagrado, izlet v Planico. Vendar pa se tekmovanje tukaj še ni končalo. Izmed vseh že nagrajenih je komisija izbrala najboljši plakat finalne deseterice. Plakat učencev naše šole je bil izbran za najboljšega izmed vseh in dobili so prvo nagrado, ki jo podarjajo Slovenske železnice, končni izlet za 30 učencev z vlakom po Sloveniji. Učenci so bili presrečni in ponosni, učiteljica Jelka pa nič manj. Plakat so pokazali tudi na odru pred zbrano množico, kjer so predstavili tudi sam pomen plakata ter se zahvalili.