V petek, 22. 12., smo imeli na šoli zelo pester dan. Najprej smo se zbrali v jedilnici šole, da obeležimo dan samostojnosti in enotnosti ter prihajajoče božično-novoletne praznike. Učenci so se izkazali v petju, igranju in plesu. Še posebej zanimiv je bil zaključek, ko smo vsi skupaj zapeli in zaplesali Lučke.

Nato smo se odpravili v Dom Danijela Halasa, kjer so nas že pričakali njihovi varovanci. Izročili smo jim božičkovo pošto. Učenci so namreč vsakemu napisali pismo s katerim so jim želeli olepšati prihajajoče praznike. Seveda ni šlo brez pesmi in plesa.

Po vrnitvi v šolo, se je začel ples, ki so ga organizirali učenci 9. razreda. Učenci so se zabavali na plesišču in v različnih delavnicah.