1. marecje generalna skupščina OZN leta 2012 razglasila za svetovni dan Downovega sindroma. Datum simbolno izraža genetsko posebnost tega sindroma – torej tretji dodatni kromosom na 21. paru kromosomov človeške celice. Ta dan obeležujejo po številnih državah sveta in temu se pridružuje tudi Slovenija.

(SKUPAJ) Z NAMI, ne (NAMESTO) ZA NAS je vodilna misel ob letošnjem svetovnem dnevu Downovega sindroma.  Ta dan smo obeležili tudi na naši šoli s tem, da smo prišli v šolo in vrtec z različnima nogavicama (simbolični znak podpore), pogovarjali smo se o sindromu, barvali nogavice, pisali prijazna sporočila za osebe z Downovim sindromom, si izmenjali prijazne misli in se učili sprejemati drugačne od sebe.