šola: 02 573 58 40, vrtec: 02 573 58 49 o-mkvpolana.ms@guest.arnes.si

Včeraj so v Planici slovenski orli napovedali izjemen boj za najboljša mesta ob zaključku svetovnega pokala v smučarskih skokih. Oba treninga in kvalifikacijsko tekmo za petkovo posamično tekmo so si ogledali tudi učenci OŠ Miška Kranjca Velika Polana. Da so lahko ob štirih zjutraj z avtobusom krenili proti Planici, je bilo treba vstati sredi noči, ob 3.uri zjutraj. A se je za spektakel, ki se je odvijal v dolini pod Poncami še kako izplačalo!  Na prizorišču se je zbralo preko 12.000 otrok iz vse Slovenije, ki so skupaj s polanskimi učenci navdušeno navijali za slovenske skakalce,  ti pa so na kvalifikacijah zasedli prva tri mesta. Z njimi je na tribunah navijal tudi bivši predsednik republike Borut Pahor, ob koncu tekmovalnega programa pa so se zabavali tudi na koncertu z Nipkejem, Čaletom Salejem in Evo Boto. » BILO NAM JE FEJST FAJN, UŽIVALI SMO IN SPLAČALO SE JE VSTATI OB  3.00 ZJUTRAJ, TUDI DOMAČE BOM NAGUČALA, KA BOMO ŠLI ŠE KDA V PLANICO«, nam je zaupala četrtošolka iz polanske šole. Ob poti domov so se učenci ustavili še v Vrbi ob rojstni hiši našega največjega pesnika Franceta Prešerna ter pozno popoldne polni čudovitih vtisov varno prispeli domov.

Dostopnost