šola: 02 573 58 40, vrtec: 02 573 58 49 o-mkvpolana.ms@guest.arnes.si

V četrtek, 15. 12. 2022, smo se na povabilo dijakov in profesorjev Gimnazije Murska Sobota z učenci 9. razreda Osnovne šole Miška Kranjca Velika Polana udeležili zanimivih in poučnih delavnic. Današnji časi so zelo nepredvidljivi, nihče od nas ne more jutrišnjega dne popolnoma načrtovati, zato je posledično težko razmišljati tudi o tem, kaj si želimo postati, ko bomo odrasli. In tukaj gre za eno od ključnih vprašanj vsakega devetošolca, ki se pri 14-ih oz. 15-ih letih mora odločiti, kaj početi preostanek svojega življenja. Navkljub vsem vprašanjem, dilemam, je potrebno dobro razmisliti in izbrati srednjo šolo. Za nekatere učence je to »mačji kašelj«, ker že od malih nog vedo, kaj si želijo postati v prihodnosti. Za druge pa je ta pot težja, saj še nimajo izoblikovanih svojih ciljev. Z namenom,  da našim učencem čim bližje predstavimo srednje šole, se na naši šoli udeležujemo takšnih in podobnih delavnic ter obiskov šol. Izbira šole mora biti premišljena, glede na lastna zanimanja in sposobnosti.

Dijaki in učitelji Gimnazije Murska Sobota so nam skozi različne vsebinske delavnice predstavili svoj način poučevanja in učenja pri predmetih kemija, zgodovina, matematika ter tuji jezik. Naši učenci so se lahko tako sami preizkusili v znanju in izvajali eksperimente.

Pripravila: Maja Imre

Dostopnost