V četrtek, 26. 9. 24, smo na naši šoli obeležili evropski dan jezikov. Praznujemo ga vse od leta 2001, namen dneva pa je ljudi spodbujati k učenju tujih jezikov in k spoznavanju pomembnosti znanja tujih jezikov. V Evropi obstaja 225 avtohtonih jezikov, kar predstavlja 3 % vseh jezikov na svetu. Da bi spoznali droben delec vsega tega, so nas obiskali profesor in skupina sedmih dijakov Gimnazije Franca Miklošiča Ljutomer. Za učence na predmetni stopnji so pripravili zanimive in igrive delavnice različnih jezikov. V šestem razredu so se igrali v angleščini, v sedmem razredu so spoznavali francoščino, v osmem so se udeležili delavnice nemškega jezika, v devetem pa so se preizkusili v ruščini. Ob koncu delavnic so učenci povedali, da jim je bilo zanimivo in da jih tovrstne delavnice veselijo. Zadovoljni pa so bili tudi profesor in dijaki.