šola: 02 573 58 40, vrtec: 02 573 58 49 o-mkvpolana.ms@guest.arnes.si

V torek, 10. januarja 2023 so imeli učenci 1. do 3. razreda kulturni dan. V Slovenskem narodnem gledališču Maribor so si ogledali gledališko predstavo Mica pri babici. Ustvarjalci predstave so jo opisali kot ponorelo piratsko pustolovščino za neustrašneže.

Mica, ki jo s črnim avtomobilom pripeljejo iz tehnološko razvite velemestne džungle, s treskom avtomobilskih vrat zapusti vse, kar preganja dolgčas v novodobnem svetu. Ko izstopi pred babičino hišo, Mica ne potrebuje priklopa na žično ali brezžično povezavo, dovolj je, da vključi svojo brezmejno domišljijo. Brez babice, ki pusti Mici početi vseh tistih tisoč stvari, ki so doma strogo ali samo priporočljivo prepovedane, in brez raziskovalno navdahnjenega vsevednega prijatelja Ludvika seveda ne bi bilo nabrite, zavite in duhovite pustolovščine.

Dostopnost