šola: 02 573 58 40, vrtec: 02 573 58 49 o-mkvpolana.ms@guest.arnes.si

»Razglas! Davle se naznanje. Škoula je tü!«

S temi besedami smo začeli letošnji prvi šolski dan. Prvi šolski dan je na naši šoli zelo svečan in skrivnosten. Letos smo v Skupnost učencev šole sprejeli 15 novih, radovednih nadobudnežev. A sprejem ni bil kar tako. Novi učenci so se morali dokazati v nalogah, ki jim jih je zakuhal Palček Polanski. Palček Polanski je velik frajer, močna energija. Skrbi za zdravje narave in ljudi, pa tudi za prekmurski jezik, da ga ljudje ne bi nikoli pozabili. Prva naloga, s katero so se spoprijeli naši novinci, je bila »skladanje stüdenca«. No, težav pri tem niso imeli. In z uspešno opravljeno prvo nalogo je vsak prvošolec dobil svojega varuha. Varuhi so učenci devetošolci, katerih naloga je, da pomagajo, vzpodbujajo in tolažijo naše prvošolce. Pomagali so jim že pri naslednji nalogi in ta je bila iskanje Palčka Polanskoga. Ta se je zelo dobro skril med našimi nastopajočimi. A naši prvošolci so tudi to nalogo odlično opravili. Sledila je svečana zaobljuba ter podelitev listin. Taka svečana prireditev pa ni smela miniti niti brez torte in »fotoshootinga«. 

Dostopnost