»Razglas! Davle se naznanje. Škoula je tü!«

S temi besedami smo začeli letošnji prvi šolski dan, ki je  na naši šoli svečan dogodek.

Letos smo v Skupnost učencev šole sprejeli 12 novih, radovednih nadobudnežev. A sprejem ni bil kar tako. Novinci so se morali dokazati v nalogah, ki jim jih je zakuhal Palček Polanski. Palček Polanski je velik frajer, močna energija. Skrbi za zdravje narave in ljudi, pa tudi za prekmurski jezik, da ga ljudje ne bi nikoli pozabili. Prva naloga, s katero so se spoprijeli naši novinci, je bila »skladanje stüdenca«. Za uspešno opravljeno prvo nalogo je vsak prvošolec dobil svojega varuha-devetošolca.  Že pri naslednji nalogi, ko so iskali Palčka Polanskoga, so jim priskočili na pomoč. Ta se je zelo dobro skril med našimi nastopajočimi. A naši prvošolci so tudi to nalogo odlično opravili. Sledila je svečana zaobljuba in podelitev listin. Kot vsak poseben dogodek, tudi ta ni smel miniti brez torte in »fotoshootinga«.

Veseli nas, da sta se povabilu na svečano prireditev odzvala podžupan Občine Velika Polana, gospod Štefan Jaklin in  podžupan Občine Lendava, gospod Andrej Matjašec.