Dragi učenke in učenci,

spoštovani starši, sodelavke in sodelavci!

Zdi se, kot da smo ravno stopili v začetek in že je tu konec še enega šolskega leta. Pred vami, dragi učenke in učenci, so počitnice, ki naznanjajo obilo brezskrbnosti, počitka, potepanj, raziskovanj, novih spoznavanj, novih prijateljstev, morda tudi počitniškega branja. Vsebina današnje zaključne prireditve ob obeležitvi državnega praznika in zaključka šol. l. dokazuje, da ste dosegli velike zmage na vseh področjih vzgojno-izobraževalnega dela: na učnem, športnem, umetnostnem, kulturnem, ekološkem, socialnem, na področju trajnostnega razvoja, turizma, zdravja, prometne varnosti in še bi lahko naštevala. Iskreno in iz srca vam čestitam za dosežen učni uspeh pri pouku, za vsa nova znanja, veščine, kompetence, ki ste jih pridobili s sodelovanjem na tekmovanjih, natečajih, v projektih, čestitke za vsa vaša sodelovanja in udejstvovanja na šolskih, občinskih prireditvah, na mednarodnih mobilnostih, kjer ste ponosno in suvereno zastopali našo šolo, kraj, državo. Vsekakor pa takih rezultatov ne bi bilo brez truda, naporov in podpore učiteljic in učiteljev, vzgojiteljic, pedagoginje, drugih strokovnih delavcev in tudi ostalih tehnično-administrativnih zaposlenih. Številni učenci se zelo uspešno udejstvujete tudi v izvenšolskih glasbenih, plesnih, športnih dejavnostih ter tekmovanjih iz znanja, za kar vam prav tako čestitam. S skupnimi močmi, s sodelovanjem, medsebojno pomočjo uspehi in dosežki ne morejo izostati. Hvala vsem otrokom vrtca, učenkam in učencem šole, vzgojiteljicam, učiteljicam in učiteljem, vsem zaposlenim za uspešno opravljeno delo v šol. l. 2022/2023. Ponosna sem na vas.

Spoštovani starši, hvala za konstruktivno sodelovanjem, medsebojno pomoč in zaupanje, hvala za vse pohvale, ki potrjujejo dobro opravljeno delo, in za vse kritike, ki nas spodbujajo, da postajamo boljši. Skupaj smo se in se bomo tudi v prihodnje trudili vaše otroke, naše učence pripravljati na zmožnost samostojnega odločanja, razmišljanja, presojanja, tehtanja argumentov, zavedanja posledic in prevzemanja odgovornosti za lastna dejanja. Skupaj z vami starši jih s  postavljanjem meja in pričakovanj pripravljamo na življenje. Hvala vam.

Ob slovenskem državnem prazniku, ki bo v nedeljo, 25. junija, ko praznujemo rojstni dan naše države Republike Slovenije, ko smo kot narod in država postali samostojni ter neodvisni, vam iskreno čestitam. Dogodki v svetu dokazujejo, da država, domovina nista nujno nedotakljivi in samoumevni. Želim, da se vsak izmed nas kot državljan zaveda narodne pripadnosti, svojih korenin, maternega slovenskega jezika, narečja in kulture, da se vse to vsak dan znova trudimo spoštovati, ohranjati in biti na to ponosni.

Sodelavcem želim sproščujoč letni dopust, vam, dragi otroci in osnovnošolci, pa zadovoljen vstop v poletje, razigrane, vesele poletne počitnice, ravno takšne, kot si jih želite. Na snidenje 1. septembra.

Ravnateljica zavoda

Danijela Apatič