V torek, 8. 10. 2024 smo imeli na OŠ Miška Kranjca Velika Polana »dan brez šolskih torb«.
Učenci so že v preteklem šolskem letu na SUŠ predlagali, da bi lahko kdaj v šolo prinesli šolske potrebščine na drugačen način, kot je to običajno.
Na 1. sestanku SUŠ v letošnjem šolskem letu, ki je bil 4. 10. 2024, smo se med drugim dogovorili, da v torek, 8. 10. 2024 lahko prinesejo šolske potrebščine tako, da za to ne uporabijo šolskih torb.
Čestitke učencem za izvirnost in za upoštevanje navodila, da ta dan naj ne bo izgovor za pozabljene šolske potrebščine.

Fotografije v galeriji pričajo o izvirnosti idej učencev.

V ponedeljek, 7. 10. 2024 smo imeli na OŠ Miška Kranjca Velika Polana tehniški dan, v okviru katerega smo za učence pripravili različne dejavnosti, ki so vključevale delavnice in predstavo na temo medosebnih odnosov in nasilja, strpnosti, miru in telesnega ter duševnega zdravja.

Učenci od  1. do 6. razreda so si med drugim ogledali predstavo »Mali princ« v izvedbi Društva za boljši svet iz Maribora. Učenci  4., 5. in 6. razreda so sodelovali v delavnicah istega izvajalca na temo komunikacije in odnosov, učenci 7., 8. in 9. razreda pa v delavnicah   Heroji za lajf, katere sta izvajala g. Jernej Picelj in g. Dejan Kocon iz ekipe ZaLife.

Na ta dan smo se z učenci pogovarjali tudi o temah strpnost/nestrpnost in mir ter kaj lahko za več strpnosti in miru stori vsak od nas. Nismo pozabili niti na gibanje, ki je pomemben del druženja in zdravih medosebnih odnosov.

V zaključku tehniškega dne smo, letos že četrtič, obeležili mednarodni dan miru na naš, zdaj že tradicionalen način, s pošiljam sporočil za mir. Sporočila miru so učenci z mentorji pripravili tekom dneva.

Na panoju v jedilnici šole pa smo na ogled postavili naše delo dne, katerega simbolizira skupni plakat in misel iz Malega princa »Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.«

Učenci 3. razreda so na ta dan bili na obisku pri sošolcu Davidu, kjer so imeli možnost videti kako David živi doma. O tem so zapisali tudi svoje vtise.

Sošolci na obisku

Včeraj so bili na obisku, pri meni doma, sošolci in učitelji. Ogledali so si dvigalo. Vse sem peljal v prvo nadstropje hiše.  Tam  so spoznali  mojega psa Emmetta. Potem jih je mama zunaj pogostila s sokovi in sladkarijami. Naredili smo tudi skupinsko sliko.

Imeli  smo se lepo in bil sem zelo vesel, da sem jim pokazal dvigalo in sem jih lahko peljal gor in dol.

David Žnuderl

Na obisku pri Davidu

V ponedeljek smo se učenci tretjega razreda odpravili na obisk k sošolcu Davidu. Doma ima nekaj posebnega. Zgradili so dvigalo s katerim lahko sam vstopi v hišo. David je vsakega posebej peljal z dvigalom.

Davidova mama je pripravila prigrizke in pijačo. David in oče sta nam pokazala strojnico. Spoznali smo njegovega kužka Emmetta.

Družini smo se zahvalili za obisk in se odpravili  nazaj v šolo.

Veronika Belovič