šola: 02 573 58 40, vrtec: 02 573 58 49 o-mkvpolana.ms@guest.arnes.si

»Zapisi časa o nas« 

Naša šola se je tudi letos pridružila vseslovenskemu projektu Teden pisanja z roko. Namen projekta je ozavestiti tako mlajše kot starejše o pomenu pisanja z roko. Organizira ga Društvo Radi pišemo z roko skupaj z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport ter Zavodom RS za šolstvo. S pomočjo tega projekta se spodbuja čitljivo, tekoče in “lepo” pisanje.

Letošnja tema nas je popeljala po naših spominih. Na naši šoli smo učenci in učitelji dali poudarek opisu tega, kar smo danes in česa se spomnimo iz naše preteklosti. Kljub temu, da živimo v digitalnem času, je pisanje z roko izrednega pomena, je veščina, ki jo treniramo celo življenje, saj krepi naše bralne in jezikovne sposobnosti, izboljša spomin, ustvarja ideje, krepi pozornost, izboljšuje finomotorične sposobnosti, izraža spoštovanje in naklonjenost, kar pa je najbolj pomembno – dela nas unikatne. Vsaka pisava posameznika je namreč unikatna, edinstvena in posebna. Zato smo na naši šoli razvijali različne ideje in s končnimi izdelki popestrili notranjost šole.

Dostopnost